Šorttreks

  Šorttreks ir ātrslidošanas veids, kas notiek ledus hallēs uz hokeja laukuma (111.12m,ledus laukums 60x30m).
Laukuma stūri ir polsterēti, lai pasargātu sportistus no traumām krišanas gadījumā. Arī pēc katra skrējiena ar ūdens palīdzību tiek nolīdzināta saskrāpētā ledus virsma.

Kas ir šorttreks?
   Šorttreks ir ātrs sporta veids, kur nepieciešama izturība, līdzsvars, veiklība, taktisks vērtējums un dzelzs nervi. Iespēja slidot ātri blakus citiem un apsteigt citus lielā ātrumā ir daļa no sporta.
Taktikai un stratēģijai arī ir liela nozīme. Šorttrekisti cīnās viens pret otru. Punkti tiek pelnīti par vietām un sportists ar vislielāko savākto punktu kopsummu arī ir uzvarētājs.

Šorttrekā ir
sekojošas distances:
  1. 500m - 4.5 apļi;
  2. 1000m - 9 apļi;
  3. 1500m - 13.5 apļi;
  4. 3000m - 27 apļi;
  5. 5000m – 45 apļi;
  6. stafete.

Skrējieni
Katrā skrējienā slido 4–6 sportisti, dažreiz pat vairāk, līdz astoņiem. Skrējieni sastāv no priekšskrējiena, ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla. 500 m un 1000 m vienā skrējienā slido ne vairāk kā 5 slidotāji, bet 1500 m un 3000 m distancē ne vairāk kā 8 slidotāji.

Stafetes
Stafetē vienlaikus slido četras komandas pa četriem slidotājiem, kuri mainās ik pēc pusotra vai diviem apļiem, iestumjot viens otru no aizmugures.

Ekipējums
Hokeja laukuma apmales tiek nosegtas ar speciāliem aizsargiem, jo pie spraigākas cīņas, kritieni var būt neizbēgami, tādēļ arī slidotājam obligāti ekipējumā ir jābūt ķiverei, kaklasargam, kombinezonam (kurā ir iešūti ceļusargi) un cimdiem. Lai slidotājs varētu slidot ļoti ātri, nepieciešamas ir speciālas slidas ar nobīdītu asmeni, turklāt slidu slieces ir ieliektas, lai vieglāk būtu izslidot pagriezienu.MultimediaKSS team